top of page
  • Obrázek autoraTradix

2. ročník festivalu Stavíme budoucnost


Zveme vás na 2. ročník akce Stavíme budoucnost - festival stavebních řemesel, technologií a techniky pro malé i velké stavitele. Unikátní akci pro rodiny s dětmi, studenty, odbornou ale i laickou veřejnost.

Kdy a kde se akce koná: Akce proběhne v sobotu 17. září od 9 do 17 hodin v areálu Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě (ulice Velehradská 1527). Čeká vás bohatý program: Představíme vám praktické dovednosti, které ve škole nezískáte. Poznáte odborníky v praxi. Profi stanoviště dodavatelů stavebních materiálů s aktivitami pro děti, kde si vyzkoušíte různé stavební dovednosti. Budete zateplovat, zdít, malovat, vrtat, bagrovat, pokládat střechu, dlažbu, vyzkoušíte si virtuální realitu a mnoho dalšího. Absolvováním odborných stanovišť získáte „MISTROVSKOU ZKOUŠKU“ a medaili stavebního mistra. Provedeme vás výstavou fotografií měst budoucnosti, které postavilo více než 1000 žáků základních škol 4 krajů v rámci projektových dnů Nadačního fondu Řemeslo pomáhá pod názvem „Mladí architekti a stavitelé“. Výzvou bude během celého dne společně postavit nové město budoucnosti. Vyrobíte si ptačí krmítko v truhlářské a zámečnické dílně pod vedením studentů a mistrů SOŠG Staré Město. Tatínci mohou poměřit své síly v soutěži zatloukání hřebíků na čas. Občerstvení je po celý den zajištěno. Nebude chybět ani cukrová vata pro děti a tombola s praktickými dárky pro všechny.


Akce se koná pod záštitou radní Zlínského kraje Ing. Mgr. Zuzany Fišerové, Ph.D. a záštitou města Staré Město.


Pořadatelé akce: TRADIX

Nadační fond Řemeslo pomáhá

SOŠG Staré Město

Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Partneři: BAUMIT, BEST, CEMIX, DEN BRAVEN, DITON, DULUX, EURONÁŘADÍ, FAKRO, HELUZ, ISOVER, MNO, MAPEI, OBZOR, PRIMALEX, SCHIEDEL, SIEVERT, SIKA, TOPTRADE, URSA, WIENERBERGER, XELLA


88 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page