top of page
  • Obrázek autoraTRADIX

NOVÝ PROJEKT – MAXOVO STAVEBNÍ SPORTOVIŠTĚ

Aktualizováno: 11. 12. 2018

V době, kdy se neustále řeší, že chybí odborníci – řemeslníci, protože je málo studentů na odborných učilištích a ti, co je dostudují, stejně z oboru odcházejí, rozhodli jsme se ukázat široké veřejnosti, že stavební řemesla mají budoucnost a jsou potřebná.


Vymysleli jsme si zábavný projekt pro celé rodiny, kde si všichni mohou vyzkoušet hravou formou něco ze stavařiny. Využíváme velkých akcí zaměřených na rodiny s dětmi, protože nejen děti, ale i dospělí si s námi užijí hodně zábavy.

Při našich aktivitách zapojujeme naše zaměstnance od skladníků, obchodníků přes vedoucí poboček až po vedení, prostě všechny, kdo mají chuť ukázat, že stavařina je vlastně i zábava.​​Maxovo stavební sportoviště je připraveno tak, abychom si trochu zasportovali, něco se dozvěděli, a především i naučili. Každý, kdo stezku absolvuje, dostane medaili stavebního mistra.


Naučíme se lepit pistolí, vyzkoušíme si graffiti, uděláme si odborný test, a to hravou formou (říkáme tomu Maxovo učiliště), pak se proběhneme s kolečky a vlastnoručně se pak podepíšeme na stěnu úspěšných. Za jeden takový sportovně stavební den „postavíme vlastníma rukama dům“ z cihel z Maxovy cihelny, a to za pomocí drobného stavebního nářadí pod vedením našich odborníků.


Máme dvě varianty hry, a to jak pro děti, tak pro dospělé. Naši stezku přizpůsobujeme konkrétním akcím, kde právě jsme.

​​

V roce 2018 se nám podařilo v rámci Zlínského filmového festivalu, Beachového léta v Uherském Hradišti a ukončení prázdnin ve Slavičíně „postavit“ dům, školu i chrám. Bohužel díky počasí motorkářské depo pro závody ve Zděchově zůstalo zatím v našem „depozitáři“ pro příští rok řádně uloženo. V roce 2019 plánujeme rozšíření aktivit a spoustu nových překvapení.

34 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page