Vnitřní stavba -

Dřevěné plošné materiály

OSB desky

OSB desky jsou lisované pryskyřicí z orientovaných štěpek jehličnatého dřeva. Prodávají se v několika formátech s ostrou hranou nebo s pero-drážkou. Mají dobrý tepelný odpor, dobrou požární odolnost a odolnost vůči rázům a vibracím. Nejčastěji se vyrábějí ekologicky nezávadné bez použití formaldehydů. Nejsou ale vhodné do míst, kde by byly vystaveny povětrnostním vlivům a vysoké vlhkosti, např. k podbití přesahu střechy bez další úpravy. Vyznačují se velmi dobrou zpracovatelností. Vyrábějí se v různých tloušťkách i rozměrech.

OSB 2 – určeny do suchého prostředí s minimální zátěží

OSB 3 – lze je použít i do mírného vlhka, nejběžnější typ desek

OSB 4 – lze je vystavit vyšší vlhkosti i zátěži, jsou ale nejdražší

Cementotřískové desky

Cementotřískové desky (Cetris) jsou lisované ze směsi dřevěných třísek, cementy, vody a hydratačních přísad. Povrch desky je hladký a v přírodní barvě cementově šedý. Jsou odolné proti nárazu a vlhkosti, pevné, nehořlavé, ekologické a hygienicky nezávadné, odolné vůči plísním i hmyzu. Slibují dlouhou životnost a neobsahují formaldehydy ani azbest. Využívají se především jako bednění a k podbití přesahu střechy. Jsou tvrdé a tedy o něco hůře zpracovatelné než OSB. Vyrábějí se v různých tloušťkách i formátech.

Palubky

Palubky se vyrábějí v různých tloušťkách, délkách, šířkách i tvarech a také z různých materiálů (nejčastěji smrk a borovice, záleží ale na předpokládaném použití). Mohou mít také různé tvary (ploché, konkávní, diagonální), mohou být hladké (bez perodrážky) nebo mohou mít zkosené i oblé hrany. Nejčastějším materiálem je samozřejmě dřevo, ale lze koupit i plastové varianty, které se využívají zejména v místech, kde požadavek na nenáročnost údržby předčí estetické hledisko.

Název#tableSort{name}
Cena#tableSort{price}
#tableDisplay
#tablePagination